Meclis noter tasdik makamı değil, elbette eleştireceğiz!

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Beyzade FM radyolarının ve HRT Akdeniz Televizyonu’nun canlı yayın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Kimyeci programda yaklaşan yerel seçimler hakkında görüşlerini ifade ederek başladı; “Önümüzde yapılacak olan yerel seçimler ülkemiz için bir dönüm noktası. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, yeni başkanlık sistemi yürütme şekli ile daha hızlı hizmet üretilen yönetim şeklinde gerçekleşecek olan bir seçim.

Vatandaşımızın tertemiz su içebileceği, tertemiz yollarda yürüyebileceği, pırıl pırıl park ve yeşil alanlarda vakitlerini geçirebilecekleri aynı zamanda günlük yaşantılarını etkileyebilecek her türlü düzenlemenin, sosyal ve teknik hizmetleri yürütme işleri belediyelere düşüyor. İşin ehli insanlar görev başında oldukları zaman hem genel yönetim açısından, hem de yerel yönetimler bağlamında hak ettiği hizmeti alması mümkün. Bu bağlamda il anlamında olsun, ilçe anlamında olsun işin ehli olmayan insanların göreve gelmesi demek il, belde, ilçe anlamında kayıp yıllar olmuş oluyor. Bu bağlamda vatandaşımızın son derece duyarlı olması lazım.

Kibirden uzak, ben merkezci bir yaklaşımdan uzak, kolektif bir anlayış ile milletimiz ile her an hemhal olan ve milletimizin bu konuda arzu ve isteklerini eldeki imkanlar ve yasal mevzuatı da en güzel şekilde yorumlayarak milletimizin hizmetine heyecan duyan kişileri seçmek lazım.

SİSTEMDE SIKINTI YOK YÖNETİMDE SIKINTI VAR

Başkan Kimyeci HBB Meclisinde yaptığı eleştirilere yönelik açıklamasında şunlara yer verdi; “Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi noter tasdik makamı değil. Meclis ilimizi, ilçemizi ilgilendiren hizmetlerin koordine edildiği yer demek. Eğer bu hizmetler gerektiği gibi koordine edilse bizim orda eleştirmemize, yanlış gördüğümüz bir şeyin öneri noktasında düzeltilmesine dair öneri getirmemize gerek yok. Dolayısıyla bu konudaki aksaklıkları dile getirmeyeceksek ne için o toplantıya giriyoruz. Biz tasdik makamı mıyız orada? Biz belediye başkanları seçilmiş insanlar olarak orda yer alıyoruz. Onun dışında partilerden meclis üyeleri var.

Örneğin şuan Antakya’mızın birçok mahallesinde içme suyu akmıyor. Bunu biz burada dile getirmezsek nerede dile getireceğiz? Alacağımızı ödemiyorlar, yazıyoruz çiziyoruz dile getiriyoruz bu paraları bize ödemiyorlar, ben bunu mecliste dile getirmezsem nerede getireceğim. Büyükşehir hizmetlerini yerine getirmiyor, biz bunu mecliste dile getirmeyeceksek nerede anlatacağız? Güzel yapılan her hizmette gereken desteği biz zaten yapıyoruz.”

Başkan Kimyeci, yerel seçim hazırlıkları konusundaki soruya verdiği yanıtta şunları aktardı; “ Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yarın seçim olacakmış gibi hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda seçim için özel bir takvimimiz yok. Rutin takvimimiz zaten seçim olacağını ön görerek planladığımız takvim. Dolayısı ile kendi görev alanımıza giren milletimize söz verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Fazlası var eksiği yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube