Medeniyetler Korosu öğretmenler için sahne aldı

ÖZKAN BAKKAYLI  

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programları çerçevesinde sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu eğitim ordusunun neferleri öğretmenlere unutulmaz bir konser keyfi yaşattı. Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde tamamı öğretmenlerden oluşan medeniyetler korosu sahne alırken şef Yılmaz Özfırat sahne performansı ile konuklardan tam not aldı. Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın ev sahipliğinde düzenlenen konsere Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Defne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Casim Çimen, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Salonu hınca hınç dolduran öğretmenlere verilen konserde farklı dinlere ait ilahilerin yanı sıra repertuara eklenen yeni eserler seslendirilirken Her zaman olduğu gibi finali memleketim şarkısı ile tamamlayan Antakya Medeniyetler Korosu dakikalarca ayakta alkışlandı.

Gelecek nesillerin iyi yetişmeleri için öğrencileri bilgileri ile besleyen ve onların eğitim hayatında en önemli rolü oynayan kıymetli meslektaşları için sahne almamın tarif edilemez mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Bu anlamlı konser programını düzenleyen ve her daim kendilerine büyük destek olan Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamı öğretmenlerden oluşan ve sergiledikleri performans ile tüm izleyicilerin takdirini toplayan koro üyesi arkadaşlarını kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Gününde kendilerine unutulmaz bir konser keyfi yaşattıklarından dolayı Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve koro üyelerine teşekkür eden Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Konser programlarına davetlerini kırmayarak katılan Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler  ve tüm konuklara şükranlarını sunarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Karahan ayrıca Yurtiçi ve Yurtdışında vermiş oldukları başarılı konserler ile gururumuz olan Antakya Medeniyetler korosuna bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Konserin finalinde Hatay Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan koroda bulunan tüm öğretmenler adına şef Yılmaz Özfırat’a çiçek takdim etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube