Mezarlığa neşter atıldı!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Çekmece Mahallesine hizmet edecek olan yeni mezarlıkta hummalı bir çalışma başlatıldı. Mezarlığın Toygarlı yolu boyunca çekilen istinat duvarı çalışmaları yanı sıra mezarlık yolu ve mezarlık iç alanı için parke taş çalışmaları da başlatan Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekipleri vatandaşların takdirini topladı.

Çekmece Mahallesinde ki eski mezarlığın artık ihtiyaca yanıt vermekten iyice uzaklaştığını aktaran vatandaşlar bu nedenle Toygarlı Mahallesi yolu üzerinde ki mezarlığın öneme bindiğini söylediler.

Yeni mezarlıkta defin işlemlerinin başladığına dikkat çeken vatandaşlar, “En büyük sorunlardan bir tanesi karayolu boyunca uzanan heyelan tehlikesiydi. Hatay Büyükşehir Belediyesinin bu soruna karşı aldığı önlem var. İstinat duvarı çalışmalarına başladılar. Diğer bir taraftan mezarlığa giden yol yansıra iç alanda da parke taş çalışması yapmak için hazırlıklar var. Bunlar bizi mutlu ediyor” dediler.

Fotoğraflarda Defne ilçesine bağlı ve Çekmece Mezarlığı olarak adlandırılan ancak Çekmece Mahallesi yanı sıra Armutlu, Gazi ve civar yerleşim birimlerine de hizmet etmesi beklenen Mezarlık görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube