Mezarlıktaki muslukları bile çalıyorlar!

ÖZKAN BAKKAYLI

Defne İlçesine bağlı Çekmece mahallesinde yer alan mezarlığın musluklarının hırsızlar tarafından çalınması üzerine harekete geçen Mezarlık yetkili birimleri çeşmeleri koruma altına almak için kaynak atölyesinde musluklara özel bir koruma geliştirdi.

Gören herkesi şaşkına çeviren durum karşısında afallayan vatandaşlar ‘Bu kadara da olmaz ki?’ diyerek duruma tepki gösterdiler.

‘Bir çeşmenin fiyatı ne kadar ki?’ şeklinde tepkilerini devam ettiren vatandaşlar hırsız veya hırsızlara ateş püskürdüler.

Mezarlığın yakınında ikamet eden bir aile Mezarlığın Hatay Büyükşehir Belediyesi hizmet alanına geçmezden önce mezarlıkla kendilerinin ilgilendiklerini belirterek şunları söylediler: “Bazen musluğun tamamını bazen ise musluk göbeğinin çalındığına çok şahit olduk. Evinin bir yerinde musluk eksiği olan vatandaş musluğunu temin edeceği yere mezarlıklarda bulunan muslukları çalıyorlardı. Daha sonra böyle bir çözüm bulduk ve böyle kaldı” dediler.

Fotoğraflarda Defne İlçesi Çekmece Mahallesi Mezarlığı ve mezarlıkta bulunan muslukların nasıl koruma altına alındığını ortaya koyan manzaralar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube