MHP’li kadınlar Defne’de buluştu

GÜLŞAH DÖNMEZ

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Kadın Kolları İl Başkanlığı ve MHP Defne İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Defne İlçesi Armutlu Mahallesinde “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasının 84.yıldönümü” dolayısıyla Kadınlarla Buluşma gerçekleştirdi.

Defne Armutlu Mahallesinde MHP Hatay İl Kadın Kolları Koordinatörü Dilek Demirdöven ve Defne Kadın Kolları İlçe başkanı Mehtap Yasinoğlu’nun ortak düzenlediği organizasyona Hatay MHP’li kadınlar katıldı.

MHP Hatay Kadın Kolları Koordinatörü Dilek Demirdöven günün anlam ve önemi dolasıyla bir konuşma yaptı. MHP Hatay Kadın Kolları İl Koordinatörü Demirdöven, “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasının 84.yıldönümü kutlu olsun. Bizler Altun Can Hâtun’uz, Tomris Katun’uz, Raziye Sultan’ız, Hayme Anayız, Rahime Hâtun’uz topraklarımız için şehadete eren kadınlarız! Vatan Yürekli Asenalar, Türk Milleti’nin Asil Kadınları; Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara tanıdığı seçme ve seçilme hakkını bu defa yerel yönetimlerde söz sahibi olmak için sadece seçen değil, seçilen de olmak için ‘Ben de varım deyin!’ Tüm kadınlara çağrımdır: Vatana hizmet etmek ve Ferah ve Müreffeh bir Türkiye için Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında birleşmeye davet ediyorum.”

MHP Defne Kadın Kolları Başkanı Mehtap Yasinoğlu, “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasının 84. yıldönümü” amacıyla Defne ilçesinde kadınlarla buluşmaya katılan MHP Hatay İl Koordinatörü Dilek Demirdöven’e ve Defneli Kadınlara katılımlarından dolayı şükranlarını iletti. MHP Defne Kadın Kolları Başkanı Yasinoğlu Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 84 sene önce Türk Kadınlarına tanınan Seçme ve Seçilme Hakkı için Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı ve minnetle andıklarını, Kadınların Temsili için Defne ilçesinde çalışmalar yaptıklarını ve tüm kadınların katılım göstermeleri gerektiğini söyledi.

Daha sonra MHP Hatay Kadın Kolları Başkanı Dilek Demirdöven, Defneli Kadınlar ve MHP Defne Kadın Kolları Yönetim Üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube