Milli Piyango biletleri tükeniyor! Belki de size çıkabilir!

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya’da yaklaşan yılbaşı gecesi öncesi Milli Piyango biletleri satışı tüm hızıyla sürüyor ve biletler tükeniyor.

Köprübaşında bulunan Milli Piyango bileti satıcıları, satışların çok iyi olmasa da, vatandaşların en çok çeyrek bilete ilgi gösterdiğini bildirdiler.

Vatandaşların yılbaşı gecesi tek umudu olan Milli Piyango biletleri, satıcılar tarafından ‘belki de size çıkabilir?’ espirisiyle vatandaşları bilet almaya yönelik teşvik ediyorlar.

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Piyango İdaresi’nin 31 Aralık 2018 günü gerçekleştireceği 2019 Yılbaşı Özel Çekilişi hakkında önemli bir açıklama geldi.

Yeni nesil Milli Piyango biletlerinin satış süresinin son tarihi ile ilgili yapılan açıklamada 31 Aralık 2018 Pazartesi saat 12.00’de satışların sona ereceği ifade edildi.

Eski görünüme sahip klasik Milli Piyango biletlerinin satışı ise bir süre daha devam edecek. Kurumdan yapılan açıklamanın tamamı şöyle; Sayısal Oyun Terminallerinden satılmakta olan Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekiliş biletlerinin satışı 31 Aralık 2018 Pazartesi saat 12.00’de (öğle vakti) sona erecektir.

BÜYÜK İKRAMİYE NE KADAR?

Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira olarak belirlendi. Çekiliş kapsamında verilecek toplam ikramiye tutarı ise 390 milyon 910 bin lira olacak.  31 Aralık 2018’de yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek. Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 70 milyon lira, en küçüğü ise 70 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.

YENİ NESİL MİLLİ PİYANGO BİLETİ

Yılbaşı için standart bir bilet değil de kendi belirlediğiniz rakamlardan bir bilet oluşturmak istiyorsanız, en yakın sayısal bayisine gitmeniz yeterli. Artık sayısal bayilerinde istediğiniz rakamları tuşlayarak biletinizi oluşturabiliyorsunuz. 6 haneli bilette sadece son 5 rakamı talihliler belirleyebiliyor. Biletin başındaki yani 6’ncı rakamı ise makine belirliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube