Milyonlarca lira döküldü ama korkuluk bile yok!

ALİ YOLCU

Asi Nehrinin kent merkezi başta olmak üzere diğer yerleşim birimlerinden güzergâh çizdiği alanların büyük bir bölümünde halen korkuluk olmaması hem şikâyet konusu oluyor hem de vatandaşları kızdırıyor.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar Asi Nehrine dökülen milyonlarca liraya rağmen halen büyük bir bölümünde korkuluk bile olmamasını rezalet diye adlandırdı.

Asi Nehri gibi dünyanın sayılı akarsuları arasında yer alan bir nehrin bugünkü halinden çok daha iyi olması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Her gelen yönetim Asi Nehrini güzelleştireceğim diye milyonlarca lira para döküyor. Dökülen para bizim paramız ama Asi de de düzelen bir şey görmüyoruz” dediler.

YELOĞLU DÖNEMİNDE BAŞLADI

Mehmet Yeloğlu döneminde başlayan Asi’yi güzelleştirme sevdasının bugüne kadar sürdüğüne işaret eden vatandaşlar, “Kaç milyon lira bu Asi Nehrine gömüldü kimse net olarak bilmiyor. Barajdır, Arıtma Tesisidir, Arıtmaya çekilen borular derken tonlarca para Asi nehrine atıldı. Asi ise yine aynı Asi. Giden bizim paramız. Para bu işi yapan firmalara veriliyor. Artık aklı başında bir yöneticinin bu işi kökten çözmesini bekliyoruz. Hem biz bıktık hem de şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerde bıktı” dediler.

Fotoğraflarda Asi Nehrinin kent merkezinden geçen bir bölümünde konulması çok basit olan aynı zamanda maliyeti de düşük korkuluklardan yoksun hali görülüyor.

FOTO: Ali Yolcu

RESİMALTI: Asi Nehrine dökülen milyonlarca liraya rağmen halen büyük bir bölümünde korkuluk bulunmuyor

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube