Mini çevre yolu için sinyalizasyon şart!

ALİ YOLCU

Çekmece Caddesi ile yeni açılan Çekmece mini çevre yolunun kesiştiği noktaya kavşak çalışması ve sinyalizasyon sistemi isteyen vatandaşlar, söz konusu Çekmece mini çevre yolunun altyapısı olmasa da trafiğe açıldığını ancak Çekmece caddesi ile çevre yolunun kesiştiği nokta da kavşak yapılmadığını belirttiler.

Çevre yolunun hizmete açıldığı tarih olan yaklaşık bir ay öncesinden bugüne kadar trafikte inanılmaz bir artış yaşandığını hatırlatan çevre sakinleri, “Burada her gün sıkışıklık yanı sıra maddi hasarlı trafik kazaları oluyor. Daha büyük trafik kazalarının yaşanmasını istemiyorsanız bir an önce kavşak yapılsın. Sinyalizasyon sistemi konsun” dediler.

Caddenin altyapısının yapılmadan asfaltlanmasına da ayrıca bir kez daha tepki gösteren vatandaşlar, “Defne ilçesi neden yetim gibi görülüyor anlayabilmiş değiliz. Caddenin altyapısı yapılmadı. Ne doğalgaz, ne elektrik ne de su hatları çekilmedi. İnternette yok. Bunlardan geçtik bari kavşak çalışması yapılsın. Çekmece mini çevre yolunda iki ayrı noktaya acilen kavşak gerekiyor” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube