Mithat Öztürk ile ‘Günışığı’ 15 yaşında

HABER BÜLTENİ

Gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp-sunduğu ‘Günışığı’ adlı radyo gündem programı, yayın hayatına başladığı 14 Ocak 2005 yılından bu yana 15.Yayın yılını geride bırakıp 16.Yayın yılına girdiği bildirildi.

‘Günıșığı’ adlı radyo gündem programı; Antakya merkezde yayın yapan Mazman Medya radyoları üzerinden aynı anda ortak ve canlı yayın olarak, gerek Hatay ve bölgesine, gerekse de İnternet yoluyla yurtiçi ve yurtdışına ulaşan enteraktif bir programdır.

Yayın özelliği açısından; Türkiye’de ilk ve tek radyo gündem programı olmanın özelliğini örneklerde olduğu gibi (geniș bir konu yelpazesine sahip program olması, bazen 3 radyoda bazen de 10 radyoda birden aynı anda ortak ve canlı olarak yayınlanan program olması, sürekli yayında olması v.d) sürdürüyor.

Programın yapımcısı ve sunucusu gazeteci Mithat Öztürk, 16.yıldönümü münasebetiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz İki bini aşkın programla her kesimin; işiten kulağı, gören gözü ve hisseden yüreği olduk. Programlarımızda, başta Hatay bölgesi sorunları olmak üzere ülkemizin de içinde bulunduğu sorunları ve çözüm önerileri de gündeme taşıdık. Bu vesileyle yurttaşlarımızın bir nebze olsun sesi soluğu olduysak, işitsel yayıncılık alanında özellikle radyoların dinlenilmesine ön ayak olduysak, toplumsal görev ve sorumluluğumuzu yerine getirdiysek ne mutlu bize! Özetle bu yeni yaşımızda, ‘Günışığı’ adlı radyo gündem programımızın dinleyicilerimize ulaşmasında emeği geçen herkese minnettarız.” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube