MKÜ’de ‘iki imza’

ÖZKAN BAKKAYLI

Mustafa Kemal Üniversitesi Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” etkinlikleri çerçevesinde İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV), Kırıkkale Üniversitesi ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iki ayrı protokol imzaladı.

İmzalanan protokol MKÜ İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) ve Kırıkkale Üniversitesi arasında gerçekleşti.  Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi’nde gerçekleşen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, İBTAV Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya ve Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan hazır bulundu. İmzalanan ikinci protokol ise MKÜ ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleşti. Protokol rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan tarafından imzalandı.

İmzalanan her iki protokolle İslam Bilim tarihinin dünya medeniyetine yaptığı katkılar çerçevesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin ve çalışmalarının ulusal ve uluslararası düzeyde akademik, sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıtılması amaçlanıyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube