Mobil Park Polisi görev başında!

SABAHATTİN ATASOY

Vatandaşların ve özellikle de çocuklu ailelerin parklarda rahatça dolaşabilmeleri adına hayat geçirilen “Mobil Park Polisi” projesi kapsamında yapılan denetim ve kontroller sayesinde parklar güvenli bir hale getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz sene hayata geçirilen projeyle beraber parklarda yaşanan güvenlik zafiyetleri anında tespit edilerek gideriliyor ve yaşanan olumsuz olaylara anında müdahale edilerek vatandaşların huzur ve güvenliklerini tehdit eden her türlü olumsuzluğun önüne geçiliyor.
Mobil Park Polisleri kontrol amacıyla girdikleri parklarda kamu düzenini bozan her türlü duruma anında müdahale ediyorlar. Ağaçlık alanları, park içindeki işletmeleri, zula olarak kullanılabilecek yerleri denetleyen polisler aynı zamanda kimsesiz, akıl hastası, madde bağımlısı olan kişileri de ilgili birimlere yönlendirerek parklardaki huzur ve güvenliğin korunması noktasında önemli bir rol üstleniyorlar.
Her ay düzenli olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü başkanlığında Mobil Park Polisi ekiplerinin yanı sıra ilgili belediye zabıta müdürleri ve muhtarların katılımıyla yapılan toplantılarda durum değerlendirmesi yapılıyor ve meydana gelen vakalara karşı yeni stratejiler geliştiriliyor.
Mobil Park Polislerinin Defne ve Antakya ilçelerinde bugüne kadar toplumun huzur ve güvenliği için madde kullanımı, taciz, hırsızlık ve kaçak mal gibi çok sayıda acil müdahale gerektiren konularda etkin bir denetim ve kontrol gerçekleştirdiği ifade ediliyor.
VATANDAŞLAR MEMNUN
Parkların polisler tarafından denetlenmesi konusunda düşüncelerine başvurduğumuz vatandaşlar, “Geçen seneden bu yana kentte bulunan parkların polisler tarafından denetlendiğine tanık oluyoruz. Polislerin parklarda görev yapmaya başlamasıyla beraber parklarda meydana gelen olumsuzlukların asgariye düştüğünü görmek bizi sevindiriyor. Gece gündüz mesai harcayarak, kamusal alan olan parkları daha güvenli bir hale getirdikleri için park polislerine teşekkür ediyoruz” diyerek düşüncelerini paylaştılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube