Moloz yeniden hortladı!

BÜLENT KAVUK

Hatay’ın trafik, yol, otopark, elektrik, içme suyu gibi sorunlarına eklenen bir diğer sorun ise vatandaşların buldukları her tarafa döktükleri atık ve moloz haline geldi.

Yaşanan bu sorundan mustarip olan vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili ekiplerine seslenerek denetim çalışmalarını sıklaştırmalarını istediler.

Belediye ekiplerinin ne iş yaptıklarını soran vatandaşlar, “Yollarımız berbat durumda. İçme suyumuz kış mevsiminde bile düzenli akmıyor. Trafik, otopark vs. gibi sorunlarımızı anlatmaya gerek bile görmüyoruz. Hakikaten belediye ekipleri ne iş yapar?” diye sordular.

Seçim öncesi kapıları aşındıran ancak seçim sonrası ulaşılmaz olana siyasetçilere seslenen vatandaşlar, “Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasiler kapı kapı dolaşmaya başladılar. Biz diyoruz ki kapı kapı dolaşıp oy isteyeceğinize sorunlarımızı çözün” dediler.

Özellikle son günlerde yaşanan atık ve moloz kümeleri için tepki gösteren vatandaşlar, “Her vatandaş dilediği yere çöpünü, molozunu dökebiliyor. Belediye ilgili ekipleri ise seyrediyor. Bir yetkili çıkıp hesap sormuyor” dediler.

Moloz dökerek çevreyi kirletenlere tepki gösteren vatandaşlar ilgili birimlerin ceza konusunda daha katı davranmasını istediler.

Fotoğraflarda biri Antakya diğeri ise Defne ilçesinde yolun kenarlarına dökülen molozlar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube