Mülkiyeliler keyifli anlar yaşadı!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Ankara Vali yardımcılığına atanan eski kaymakam Mustafa Erkayıran 1992 dönem mülkiye mezunu arkadaşları ile Kırıkhan’da gölbaşı ve dağ Ceylanları üretim istasyonunda keyifli anlar yaşadı.

Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç’ün rehberliğinde gerçekleştirilen Mülkiyeliler gezisinde Türkiye’nin en önemli sulak alanlarından biri olmaya aday olan Kırıkhan Gölbaşı Gölü ve yine ülkenin biyo çeşitliliğinin bayrak türü konumundaki Hatay Dağ Ceylanlarının yaşam alanı görme fırsatı buldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bünyesindeki Doğa Koruma Ve Milli Parklar Hatay Dağ Ceylanı Üretim İstasyonunda gerçekleştirilen gezi etkinliğinde katılımcılar bu değerlerin Türkiye ve Dünyaya tanıtılması gerektiği görüşün vurguladılar.

Gezide Ankara Vali yardımcılarından eski Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Mülkiyeliler grubuna Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube şefi Nuri Akın, Kırıkhan Sosyal yardımlaşma Vakıf Müdürü Abdullah Karaman da eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube