Nakliye sektörüne taze kan; SİYASET!

VEYSEL SAVAŞ

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük Tır Filosuna sahip ilimiz Hatay bilindiği üzere 2011 yılından bu yana büyük sıkıntılar yaşıyordu.

Genel de Ortadoğu Coğrafyasında yerel de ise komşu ülke Suriye’de yaşananlar nedeniyle Nakliye Sektörünün yediği büyük darbenin yankıları halen sürerken, bu sektöre neşter atan ise siyaset propaganda çalışmaları oldu.

Nakliye firmalarından kiraladıkları Frigorifik kasaları reklam aracı olarak kullanan siyasi parti temsilcileri Tır kasalarını kendi reklamlarıyla giydirerek kentin farklı noktalarında sergiliyorlar.

Yasal olmasa da bu furya karşısında karlı çıkan nakliye firmaları ise ‘Keşke her gün seçim olsa’ diyorlar.

8 yıldan bu yana can çekişen nakliye sektörüne taze kan olan bu gelişmeden duydukları mutluluğu dile getiren Nakliye sektörü temsilcileri “Hiç olmazsa seçim nedeniyle tır kasalarını kiralıyoruz. Birkaç kuruş para kazanabiliyoruz. Nakliye sektörünün can çekiştiği bir ortamda hiç yoktan iyidir” dediler.

İki adet sınır kapısı Cilvegözü ve Yayladağı kapılarının biri kapalı bir diğeri ise kontrollü geçişlere açık olduğunu belirten sektör temsilcileri, sınır kapılarının tam kapasite açılacağı günü sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube