Ne elektriği, ne suyu, ne de musalla taşı var!

ALİ YOLCU

Hatay Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğüne ait iken Armutlu Cami Koruma Derneğinin girişimiyle Çekmece, Gazi, Elektrik, Armutlu ve Akdeniz Mahallelerine tahsis edilen yeni mezarlık alanına Elektrik, Su, gibi temel ihtiyaçların sağlanması istendi.

Defne ilçesi Toygarlı Mahallesi girişinde ki 45 dönümlük arazide uygulanan yeni proje sonrası yaşama geçen mezarlık alanında defin işlemlerinin başladığını belirten Vatandaşlar faaliyete girdiği halde mezarlığın birçok eksiği bulunduğunu ve bu eksikliklerin giderilmesini istediler. Çekmece mahallesi Gültepe mevki de mevcut eski mezarlığın dolduğunu hatırlatan Armutlu Cami Koruma Derneği önceki dönem başkanı Behçet Paşa, eski mezarlığa defin yapmanın artık mümkün olmadığını hatırlatarak şunları söyledi: “Söz konusu Toygarlı mahallesinde ki yeni mezarlık Başkanlık dönemimde yaptığımız girişimlerle Milli Emlak Müdürlüğüne ait iken Mezarlık olarak tahsis edildi. Tahsisi sırasında emeği geçen Hatay Valiliğine, Hatay Defterdarlığına, Milli Emlak Müdürlüğüne, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye, İş adamı Refik Topraklı’ya Armutlu Cami Koruma Derneği yönetim kurulu üyelerine ve bugün Derneğin Başkanlığını yürüten Şeyh Süleyman Mengüllüoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Ancak mezarlığın başta elektrik ve su olmak üzere idari bina, Musalla Taşı dahi bulunmadığını aktaran Behçet Paşa bu eksikliklerin giderilmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer ilgili birimlere seslendi.

Paşa, “Yetkililerden rica ediyoruz. Diğer mezarlıklara uygulanan kompleks projesi bu mezarlık için de uygulansın. Bu talebimizin değerlendirilmesini rica ediyoruz” dedi.  

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube