Ne levha ne de ceza yıldırmıyor!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekiplerin tüm çabalarına rağmen Hatay’da moloz ve atık malzemeler gelişigüzel dökülmeye devam ediliyor. Adım başı konulan uyarıcı levhaların artık işe yaramadığın savunan vatandaşlar bu ve benzeri girişimlerde bulunan kişilere ciddi miktarlarda ceza kesilmesini istediler.

Sorumsuz kişi veya kişilerin yasa tanımadığını aktaran vatandaşlar, “Daha güzel bir Hatay istiyorsak bu tür insanları durdurmamız lazım. Aksi halde Belediye ilgili ekipleri bir yandan temizlerken onlar da diğer bir taraftan dökmeye devam edecekler” dediler.

Antakya ve Defne ilçeleri için atık ve moloz döküm sahasının Antakya İskenderun karayolu 18. Kilometrede olduğunu bir kez daha hatırlatan vatandaşlar, “Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri uyarıcı levhaları daha önce döküm yapılan her yere monte ettiler. Ancak levhalara uyan yok” tepkisinde bulundular.

EN ÇOK İNŞAAT ATIKLARI

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar moloz ve atıklarda en çok inşaat firmaların kuralları çiğnediklerine işaret ederek şunları söylediler: “Hatay’da inşaat sektörü çok hızlı bir şekilde gelişti. Sektör geliştikçe inşaatlar, inşaatları da atık ve molozlar izledi. Firma sahipleri ne yazık ki inşaatlarından çıkardıkları atıklarını moloz dökme yeri olarak belirlenen adreslere götürme yerine boş buldukları her alana döküyorlar” dediler.

Fotoğraflarda kentin farklı noktalarına konularak moloz dökülmesinin yasak olduğunu belirten uyarıcı levhalar yanı sıra levhalara rağmen dökülen molozlar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube