Ne yapıldıysa olmadı!

ALİ ZAN

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer ilgili kurumların aldıkları tüm önlemlere ve gerekli yerlere astıkları uyarıcı levhalara rağmen moloz atıklarının önüne geçilemiyor.

İnşaat atıkları yanı sıra kış mevsiminde olmamız münasebetiyle kalorifer kazanlarından çıkan kömür atıklarını buldukları her yere atmaya devam eden vatandaşlar farkında olmadan aslında kendi çevrelerini kirletiyorlar.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin moloz atma noktaları belirlemesine ve bunu basın yayın yoluyla kamuoyu ile paylaşmasına rağmen bu huylarından vazgeçmeyen sorumsuz vatandaşlar moloz atmaya devam ediyor.

Defne ilçesi Hanna deresi boyunca oldukça yoğunlaşan manzaralara isyan eden çevre sakinleri ise Defne Belediyesi başta olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerinin denetim mekanizmasını çalıştırmalarını istediler.

Vatandaşlar, “Biz bazen moloz atan kişilere denk geldiğimiz de uyarımızı yapıyoruz. Ancak bu uyarılar işe yaramadığı gibi çoğu kere sözlü tartışmalara dönüyor.  Bu nedenle bu işi ilgili birimlerin yapması gerekiyor” ifadesinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube