Ne yaptıysak olmadı! Hatay sesimizi duymuyor!

Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü Spor Yönetim Sorumlusu Nizamettin Aşçı, 25 Ekim’de oynayacakları maç öncesi zor durumda olduklarını söyledi..

METİN DİNGİL

Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübü Spor Yönetim Sorumlusu Nizamettin Aşçı, Kızlarda Türkiye 2. Ligine yükselme başarısını gösteren Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübüne kimsenin destek olmadığını, bugüne kadar yapmış oldukları girişimlerden sonuç alamadıklarını söyledi.

Aşçı, gazetemize konuşarak, kulüplerinin Türkiye’de 84 kulüpten biri olmasına rağmen ilgisiz bırakıldığını ifade etti.

Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübünün 2017 yılın da kurulduğunu, voleybol antrenörü Mehmet Bekmez’in tüm emekleri ile takımdaki genç kızların Bölgesel Lig’ ten Türkiye 2. Ligin’e yükselme başarısını gösterdiğini anlatan Nizamettin Aşçı, şöyle devam etti:

Türkiye’deki 84 spor Kulübünden birisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gurup takımlarımız belirlendi, hedefimize ulaşacağımıza kararlıyız. Bir sıkıntımız var sponsorluk bu durumu birlik ve beraberlik içerisinde atlatmak istiyoruz. Her ne yaptıysak bu sorunumuzu atlatamadık. Bu durum bizi derinden etkiliyor. Süper Lig takımı Atakaş Hatayspor’a, 1.lig takımı Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek voleybol takımına, 1.Lig takımı Hatay Büyükşehir Belediyesi Bayan Basketbol takımlarıma maddi ve manevi tüm destekler sağlandığı gibi 2.Lig takımı olarak tüm maddi ve manevi imkanlarımızın bizim kulübümüze de sağlanmasını istiyoruz. 1. Lig takımlarının maliyetlerinden daha az olduğunu belirtmek isterim. Türkiye’de ve şehirlerimiz de biliyoruz ki gençlerimizi spor sayesinde tüm kötü alışkanlıklardan

sakınıyoruz. Hatay’daki gençlerimizi spor alışkanlıklarını daha çok benimsemeleri için elimizden gelen tüm gayretleri sarf edeceğiz.”

BAŞTA VALİMİZ OLMAK ÜZERE BÜYÜKLERİMİZİN BİZE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ

Aşçı, kulübün ciddi anlamda desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, “Başta Hatay Valimiz Rahmi Doğan, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz ve Resmi Kurum ve Kuruluşlar, Hatay ilinde bulunan iş adamlarımız, esnaflar topluluğu ve vatandaşlarımızın önce gençlerimizin hayatlarını düşünerek sonrasın da spor kulüplerimizi düşünerek daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

Medeniyetler şehrimiz Hatay ilimizin bu gençlerin önünü açacağına inanmak istiyoruz. Bunun yanı sıra Hatay Voleybol Gençlik ve Spor Kulübümüze Başkan ve yönetim kurulu kuruluşu için bizlere destek veriniz. 25 Ekim 2020 tarihinde Antakya Spor Salonunda gerçekleşecek olan ilk karşılaşmamızı yapacağız, zamanımız giderek kısalıyor. Maddi ve manevi olarak destlerinizi esirgemeyiniz. Valimizin önderliğinde tüm kurum ve kuruluşların bize destek olacağına inanıyor ve bu çağrımıza kayıtsız kalmayacaklarına inandığımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube