Nihayet el attılar!

ALİ YOLCU

Hizmete açıldığı ilk yıllarda 75. Yıl köprüsü adıyla trafiğe açılan ancak daha sonra adı Bekir Karabacak olarak değiştirilen köprünün etrafında peyzaj çalışması tamamlandı.

Şehit Türkmen Caddesi ile Maşuklu yakasını birbirine bağlayan köprünün yıllar sonra da olsa hatırlanmasını memnuniyetle karışlayan vatandaşlar, çalışmayı yürüten Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler.

Köprünün trafiğe açıldığı yıldan bu yana bakımsızlıktan kırıldığını aktaran çevre sakinleri ile köprüyü kullanan sürücüler, benzer çalışmaların sadece bu nokta için değil kentin diğer noktalarında da yürütülmesini istediler.

KÖPRÜ HAKETTİĞİ DEĞERİ GÖRDÜ

Bekir Karabacak köprüsünün önemli bir misyon üstlendiğini belirten vatandaşlar, “Köprü gün içinde binlerce araca ev sahipliği yapıyor. Kentin bir yakasını diğer bir yakasına bağlama görevi görüyor. Dolayısıyla bakıma ve periyodik olarak onarıma ihtiyacı var. Etrafında ki yeşil alanlarda ise bugüne kadar bir çalışma yapılmamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri alanı yeşillendirdiler. Köprü ve çevresi hak ettiği değeri gördü” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube