Ödüller sahibini buldu

GÜLŞAH DÖNMEZ

Ansam Kültür Derneği tarafından düzenlenen Orontes 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nin geleneksel hale getirdiği yılın onur ve başarı ödülleri sahiplerini buldu.

İl Kültür Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleşen gece, Hatay Kültür Merkezi Antakya’da gerçekleşti. Ressam Ali Taş’ın sergisi İl Kültür Turizm müdürü Hüsnü Işıkgör tarafından açılışı yapıldı. Açılışa Ansam Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Oflazoglu, Çalıştay organizatörlüğünü üstlenen Saudi Arabistan’dan katılan Huda Alzaydi, Çalıştay konukları, şehrin sanatçıları ve sanatseverler katıldı. Serginin açılışının ardından ödül törenine geçildi.

Hatay Kültür Merkezi konser salonunda gerçekleşen geceye, Ney’ de Volkan Çolak, Gıtar’da İrfan Akpınar eşliğinde şiirlerini yorumlayan Nisa Leyla ve Yaşar Uğurlu unutulmayacak anlar yaşattı. Aynı anda Ressam Ali Taş’ın sahnede yaptığı resim performansı görülmeğe değerdi.

Orontes 3. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nin geleneksel hale getirdiği yılın onur ve başarı ödülleri sahiplerini buldu. Resim dalında Doc. Dr. Şükrü Kara onur ödülünü Ansam Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Oflazoğlu takdim etti.

Edebiyat dalında, Edebiyat dünyasında yankı uyandıran Yazar, Akademisyen, Yönetmen ve Senarist Cengis T. Asiltürk ‘’Suret’’ Romanıyla başarı ödülüne layık görüldü. Özel nedenden dolayı törene gelemeyen Asiltürk, ödülünü kendisine iletilmek üzere her ikisi de şair yazar olan Nisa Leyla ve Yaşar Uğurlu teslim aldı.

Gece Neşat Ertaş’ın eserlerini yorumlayan sanatçı Yunus Koşar’ı eşsiz ezgileriyle mest olan katılımcılar sanatçıların aile fotoğrafını kendi telefonlarıyla çekerek gece sona erdi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube