Öğrenciler hem eğlendi, hem çevreyi temizledi

ALİ ZAN

Dörtyol ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi etkinliklerine devam ediyor.

Gönüllülük Kulübü ile “Yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığının artırılmasını, bunlara karşı bilinçli bir nesil yetiştirilmesini, sorunların çözümünde aktif olarak yer almalarını, kendi akranları başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanla etkili iletişim kurmalarını, topluma karşı sorumluluk duygularının geliştirilmesini, gönüllülük faaliyetlerine katılımının alışkanlık haline dönüştürülerek yaşamlarının bir parçası haline getirilmesini” amaçlanıyor. Bu kapsamda; Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi, Gönüllülük Kulübüne bağlı Çevre Timi üyeleri, Gençlik Lideri koordinatörlüğünde, Dörtyol ilçesinde Kuzuculu Mahallesi Zübeyde Hanım Parkı’nda çevre temizliği gerçekleştirmiş, aynı bölgede bulunan Dörtyol Ağaç Müzesi’ni ziyaret ederek, doğa yürüyüşü gerçekleştirmiştir.

Etkinliğin son aşamasında, Kuzuculu Mahallesinde faaliyet gösteren at çiftliğinde, Çevre Timi mensubu gönüllü gençler, ata binerek güzel bir gün geçirdiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube