Otogarda işler kesat!

BÜLENT KAVUK

Bir yandan havayollarıyla seyahatin uygun olması öte yandan ise Suriyelilerin bir şehirden bir diğer şehre seyahat etmelerinin izne bağlanması nedeniyle Antakya Otogarında işler kesat.

Birçok seyahat firması giderlerini dahi karşılamakta zorluk yaşarken akaryakıtta yaşanan fiyat tırmanışı da etkenler arasında yer aldı.

Firma temsilcileri “Bir yandan yüksek ofis kiraları öte yandan akaryakıtta yaşanan tırmanış bizi çok zor durumda bırakıyor. Bunların dışında Hatay Havaalanının devreye girmesiyle birlikte işlerde meydana gelen ciddi azalma sıkıntıya sokuyor. Son olarak Suriyelilerin bir kentten bir başka kentte seyahatlerine kısıtlama getirilince Antakya Otogarının hali bu oluyor” dediler.

Günübirlik yolcular dışında diğer şehirlere yolcu taşıması konusunda yaşanan sorunlara da değinen firma temsilcileri, “Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlere giden yolcuların büyük bir bölümü hava yolunu seçiyor. Bize Adana, Mersin, Gaziantep gibi yakın ve komşu iller kalıyor. Bu durum da elde edilen gelirin ciddi şekilde azalmasına neden oldu” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube