Özdemir: Göreve gelirsem çiftçiye destek vereceğiz!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Defne Belediye Başkan Aday Adayı Nidal Özdemir, “Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi” projesi ile işsiz kadınları üretici yaparak 250 kişiye iş imkânı sağladıklarını bildirdi.

Yeni projelerini hayata geçirmek isteyen Özdemir şimdi de “Defne’ye kadın eli değmeli” sloganıyla belediye başkanlığı yarışına katıldı.

Nidal Özdemir başarısını belediye başkanı olarak devam ettirmek istediğini belirterek; “Belediye olarak çiftçiyi yapısal anlamda destek verip güçlendirecek, çiftinin girdi maliyetlerini düşüreceğiz. Nakliye sorununu çözecek, çiftçinin ürününü satabileceği satış yerleri kuracağız. Bu sayede küçük aile çiftliklerinin, kadın çiftçilerin ürünlerinin haksız rekabet koşulları ile mücadele edememesinin önüne geçecek, küçük üreticilerin yanında olacak, onların da yaşamasını, ayakta kalmasını sağlayacağız. İlk 1 yıl içinde 50 süt üreticisini, 150 kadın çiftçiyi destekleyecek, 1 yılın sonunda sayıyı kademeli olarak artıracağız” diyor.

Nidal Özdemir, bu hedefini gerçekleştirmek için yerel seçimlerde CHP’den Defne adaylığı için çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube