Özel Defne Okullarında bilim kültür panayırı

BÜLENT KAVUK

Özel Defne Koleji’nde “Bilim ve Kültür Panayırı “ düzenlendi. Açılış konuşmasını İlkokul ve Ortaokullar Müdürü Soner Eskiocak’ın yaptığı panayıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Karasu, Fahrettin Över ve teftiş Kurul Başkanı Ahmet Bayar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şevket Helvacı ve Teftiş Kurul Başkan Yardımcısı Halil Sarı, Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih Özgün ve Şube Müdürü Ahmet Şanal ile çok sayıda veli, öğrenci ve misafir katıldı.

Yaptığı konuşmada öğrencilerin yıl boyunca edindiği bilgi, beceri ve yeteneklerini kullanarak bilimsel yolla problem çözme yeteneklerini, bilgiyi üretmeyi, çoğaltmayı hedeflediklerini belirten Soner Eskiocak, bu şenliğin okulumuzda ilk kez yapıldığını ve gelecek yıllarda da yapılmaya devam edeceğini ifade etti. Rehberlik ve Danışma Servisi Başkanı Aydoğan Arı yaparak yaşayarak öğrenmenin etkili olduğunu ifade ederek öğrencilerin böyle projelere teşvik edilmesi gerektiğine değindi.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle başlayan panayır,  hazırlanan ürünlerin sergilenip sunulmasıyla devam etti. Büyükşehir Başkan Vekilinin de ziyarette bulunduğu panayır, eğlenceli ve heyecanlı anlara sahne oldu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube