Özgün: İl Başkanlığı için genel merkezle görüşmeler sürüyor

ALİ ATASOY

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, il başkanlığı adaylığı konusunda genel merkezin vereceği kararın beklendiğini bildirdi.

Özgün, basın açıklamasında, şunları söyledi:

“İl Başkanlığı görevini üstlendiğim süre boyunca ” parti içi iktidarı değil, partinin iktidar olmasını” hedefledim. Bu süreçteki başarılı çizgimizin hem içeride hem de dışarıda rahatsızlık oluşturduğu anlaşılmaktadır. Önümüzdeki kurultayın CHP’nin iktidar kurultayı olacağına inancım tamdır. Adaylık konusunda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak ve uzlaşı adayı yönündeki talimatları ve partimizin iktidara yakınlığı sebebiyle en az hatayla ve en doğru kararla devam edilmesi gerekliliği, her CHP’li gibi beni de bağlayan bir sorumluluktur.

Bu süreçle ilgili Genel Merkezimizle görüşmelerimiz devam etmektedir. Sonlandırılmış bir süreç yoktur. Genel Merkezimiz şahsımı ya da bir başka şahsı İl başkanlığı için uygun görmüş değildir. Hal bu iken, beraber yol arkadaşlığı yaptığımız bazı arkadaşlarımızın da içinde olduğu hatalar zincirini tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Genel Merkezimizin iradesi şekillenmeden, mevcut İl başkanı ve kongre süreçlerinin mimarlarından biri olarak benim bilgim ve onayım olmadan, apar topar bir aday açıklamasına girişilmesi isabetli olmamıştır.

Ortak akıl ve kolektif çabanın ürünü olmayan her süreç partimize zarar verecek ve sağlamaya çalıştığımız birlik ve beraberliğimizi zedeleyecektir.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube