Özgün: Ön Seçim istiyoruz!

ALİ YOLCU

CHP Hatay İl Başkanı Avukat Halil İbrahim Özgün Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’ya yaptığı açıklamada Hatay İl Yönetimi olarak Hatay ilinde aday adaylarının belirlenmesi yönteminin ön seçim ile yapılmasını istediklerini ancak Genel Merkezin alacağı her karara da saygılı olduklarını söyledi.

Hatay’da Defne, Arsuz ve Samandağ başta olmak üzere diğer ilçelerde adayların nasıl belirleneceği yönünde henüz kesin ve net bir bilgi bulunmadığını aktaran İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, “Yöntemin yakın bir tarihte açıklanacağını biliyorum. Ancak kesin tarih vermek, verebilmek pek mümkün değil. Kısa bir süre içinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir görüşmemiz olacak. Bu durumu o gün daha net anlayacağız” dedi.

HUKUKÇU OLARAK KONUŞUYORUM

Öte yandan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin HDP Eş eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili aldığı kararı da değerlendiren Başkan Özgün kendi sosyal medya hesaplarından şu değerlendirmeyi yaptı: “Bir siyasetçi olarak değil bir hukukçu olarak konuşuyorum. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Selahattin Demirtaş hakkındaki kararı bağlayıcıdır ve gereğinin yerine getirilmesi gerekir. Türkiye muz Cumhuriyeti değildir. Medenî dünya içerisinde yer alan, gelenekleri ve kökleri olan bir hukuk devletidir. Kim olursa olsun; kimsenin, ‘AİHM kararını tanımıyorum’ diyerek ülkemizin prestijini zedelemeye hakkı yoktur. Hukuk, beğenmediğiniz kararlar verince bile uyulduğunda toplumsal düzen ve adalet sağlar. Hukuk, yanlışları kendi yapsa bile kendi içinde düzelten mekanizmadır. Bu yönde Demirtaş’ın serbest bırakılması doğru olandır. Zaten tutuklanması büyük hataydı” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube