Özyurt haber yaptı HBB harekete geçti!

ALİ YOLCU

Hatay ilinin en talihsiz ilçeleri arasında yer alan Defne ilçesi ve Defne ilçesinin ana caddesi konumunda ki Uğur Mumcu caddesine altyapı olmadan asfalt yapmaya girişen Hatay Büyükşehir Belediyesine bu kez yağmur engel oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu iş araçlarıyla caddeye gelen ekiplere vatandaşlar altyapı tepkisi gösterdi. Asfaltlanacak olan yolda ‘Doğal Gaz’ hattı döşenmeden çalışma yapılmak istendiğini savunan vatandaşlar, “Doğal Gaz hattı döşenmeden asfalt yapacaklar. Ardından bir süre sonra bir kez daha kazacaklar ve altyapı döşeyecekler. Sonra bir daha asfaltlayacaklar. Giden para ise bizim cebimizden çıkan para” şeklinde tepki gösterdiler.

CADDE ÇAMURA BATTI

Bilindiği üzere daha önce de Özyurt Gazetesi haber sütunlarından işlediğimiz haber de Defne ilçesi Uğur Mumcu Caddesinin içler acısı haline yer vermiş ve yetkili birimlere asfalt çağırısı yapmıştık. 1 Aralık 2018 tarihinde ‘Defne’nin kadersizliğine isyan’ adı altında yayınladığımız haber sonrası hareket geçen Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri Uğur Mumcu caddesine iş makinelerini yığdı. Ancak hava şartlarını göz önünde bulundurmayan ekipler makineleri caddeye yığdıktan saatler sonra yağmur ile karşılaştılar. Bunun üzerin çalışmalar başlamadan durmuş oldu.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar ise, “Hatay Büyükşehir Belediyesini anlamak mümkün değil. Cadde aylardır bu durumda. Kimse dönüp bakmadı. Tam yağış başladı iş makinelerini buraya gönderdiler Bizimle dalga mı geçiyorlar” serzenişinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube