Paraşüt sistemi ile yürüme eğitimi veriliyor!

BÜLENT KAVUK

Ayağa kaldırma ve Yürüme yetersizliği yaşayan hastalar için Uzay Terapi Sistemi ve Paraşüt Sistemi 2 yıldan bu yana yüz güldüren sonuçlarla uygulanıyor.

Altın Adımlar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinde 2 yıldan bu yana kullanılan Uzay Terapi Sistemi ile ayağa kaldırma yanı sıra Paraşüt Sistemi ile yürüme eğitiminden yüz güldüren sonuçlar alınmaya devam ediliyor.

Ayakta durma ve yürüme yetersizliği mevcut hastalarda uygulanan sistem sayesinde alınan sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Altın Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu yönetim kurulu başkanı Fizyoterapist Temim Erikli, 2 yıldan bu yana diğer Rehabilitasyon hizmetleri yanında yürüttükleri bu hizmetten engellilerin ücretsiz olarak faydalanabildiğini aktardı.

SİSTEM 2 YILDIR KULLANILIYOR

Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’ya konuşan Temim Erikli konu ile ilgili şunları söyledi: “Bu sistemleri iki yıldır kullanıyoruz. İhtiyacı olan Hastalarımıza ve engellilerimize diğer özel eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerine ek olarak uyguluyoruz. Rehberlik ve Araştırma Merkezinden eğitim raporu olan engellilere haftada iki seans devlet tarafından karşılanıyor. Engelliler herhangi bir ücret ödemeden bu hizmetten faydalanabiliyor” dedi.

Meslekte 26. Yılını geride bırakan deneyimli Fizyoterapist Temim Erikli 2009 yılından bu yana faaliyette olan Altın Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde uzman Fizyoterapistler eşliğinde sağlık hizmetine devam ediyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube