Paraşütçü yere çakıldı!

HABER MERKEZİ

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Amanoslardan paraşütle atlayış yapan genç inişe metreler kala bilinmeyen bir nedenle kontrolsüz olarak sert bir şekilde yere çakılması sonucu hastanelik oldu.

Doğu Akdeniz’in en önemli ve ilgi çeken bin 600 rakımlı yamaç paraşüt pistine sahip İskenderun’da bir genç güzel havadan faydalanarak atlayış yaptı. Amanosların eteğinden gökyüzüne kendini bırakan 24 yaşındaki Erdoğan Yarlılar, İskenderun semalarında dağ, deniz ve kent manzarasında dakikalarca süzüldü. Her şeyin normal seyrinde gittiği uçuş, Atatürk Anıt alanına inişine metreler kala bilinmeyen bir nedenle yamaç paraşütü kontrolsüzce hızla zemine sert düşüş yaptı. Bu anlarda aşağıda yamaç paraşütü süzülüşü ve inişini cep telefonuyla kaydeden vatandaşlar talihsiz olaya tanıklık etti.

Genç paraşütçü Anıt alanında sert bir şekilde yere çakılmasına gören çevredeki vatandaşlar, cep telefonuyla yaptığı kayıttan çıkarak yardıma koştu. Yere sert bir şekilde çakılan paraşütçünün 112 Acil sağlık ekipleri tarafından İskenderun Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk müdahalenin ardından ameliyata alındığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube