Peyzaj düzenlemesiyle bu alan cennette döner!

ÖZKAN BAKKAYLI

Maşuklu Belediyesi eski hizmet binası civarında yer alan ve tamamı ağaçlık olan alanın kaderine terk edilmesi vatandaşların tepki göstermesine neden oluyor.

Daha önce de basın yayın kuruluşlarının haber sütunlarına konu olan ağaçlık alan için ilgili birimlerin harekete geçmesini isteyen vatandaşlar, alan da bir an önce bir düzenlemeye giderek halkın hizmetine açılmasını istediler.

50 dönümlük bir alandan daha fazla büyüklüğe sahip yer, bilindiği üzere ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren HATSU’nun su kuyuları da bulunuyor.

Çevre sakinleri, “Durumu birkaç kere ilgili birimlere ilettik. Burada özellikle akşam saatlerinde kimin gelip gittiği belli olmuyor. Acayip kılıklı birçok insan burayı mekân haline getirdi. Kimilerine göre burada tiner de çekiliyor alkolde içiliyor. Artık güvenli bir alan olmaktan çıktı. Biz rica ediyoruz; burası kimin yetki alanında ise bir düzenlemeye gitsin ve park haline çevirsinler. Çok para harcamadan yapılacak düzenlemeler ile şahane bir park olabilir. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Hazineye ait bazı bölümleri ise kiraya verilerek Cafe haline getirilmiş 50 bin metrekareden daha büyük olduğu tahmin edilen ağaçlık alandan manzaralar görülüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube