Plastik duba yerine demir korkuluk!

BÜLENT KAVUK

Çekmece Caddesi ile Antakya-Samandağ karayolunun kesiştiği noktada yıllar önce oluşturulan viyadük sonrası meydana gelen tehlikenin giderilmemesi şikayet konusu olmaya devam ediyor.

Viyadük’ün bulunduğu noktada yapılan demir aksamlı korumaların neden vatandaşları ilgilendiren noktalarda yapılmadığını soran vatandaşlar uygulanan çifte standardın kendilerini üzdüğünü söylediler.

Çekmece Caddesi ile Antakya-Samandağ çevre yolu üzerinde yapılan viyadük çalışmasından sonra engin de kalan işyerlerinin motorlu araçlar tarafından çoğu kere fark edilmediğini belirten vatandaşlar ve mesken sahipleri, “En küçük bir trafik kazasında dahi motorlu araçlar biz enginde kaldığımız için evimizin, işyerimizin bahçesine düşüyorlar Bir gün ölümlü bir kaza meydana gelmesinden korkuyoruz” dediler..

Söz konusu tehlikeli durumun giderilmesi için koruma amaçlı konulan plastik dubalar yerine viyadük korkuluklarında olduğu gibi demir aksamlı daha korunaklı metal kullanılmasını isteyen vatandaşlar karayolları Müdürlüğüne seslendiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube