Plastik poşet yerine ‘pazar çantası’

HABER MERKEZİ

Defne Belediyesi örnek bir çalışmaya imza atarak doğaya katkıda bulundu.

Defne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri plastik kullanımının azalmasına dikkat çekmek için Cumartesi Pazarında, vatandaşlara pazar çantası dağıttı.

Pazar esnafından alışveriş yapan vatandaşlar, aldıkları ürünleri Defne Belediyesince dağıtılan pazar çantalarına koyarak ekiplere bu güzel çalışmadan ötürü teşekkür ettiler.

ÇOCUKLARIMIZA DAHA TEMİZ BİR DOĞA BIRAKMAK İSTİYORUZ

Doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak amacıyla vatandaşlara pazar alışverişlerinde kullanabilecekleri pazar çantaları dağıttıklarını ifade eden Defne Belediyesi ekipleri: “ Plastik torbalar doğada çok uzun süre çözülmeden kalarak çevreye zarar veriyor. Bu kirliliği önlemek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir Defne bırakmak için üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Bu amaçla plastik torba yerine bez torbaların kullanımını özendirerek plastiğin oluşturduğu kirliliğin önüne geçmeye çalışıyoruz. Halkımızın kampanyaya ilgisi güzel oldu. Bilinçli vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve hassasiyetten ötürü teşekkür ediyoruz.” sözlerine yer verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube