Polis müdahale ediyor ama..

ALİ YOLCU

Merkez ilçe Antakya’ya bağlı Narlıca Mahallesi’nde faaliyet gösteren Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü önünde işlem yaptırmak üzere gelen Suriyeliler arasında çıkan tartışmalar ve bu tartışmaların neden olduğu kargaşa ortamına çoğu kere Polis müdahale etmek zorunda kalıyor. 2018 yılının sonuna doğru geldiğimiz bugünlerde ikametlerini uzatmak isteyenler başta olmak üzere geçici izin belgesi, geri dönüş izni vs. gibi işlemler için hizmet binasının önünde uzun kuyruklar oluşturan Suriyeliler, işlemlerinin bir an önce yapılması için birbirleriyle didişerek sıra kapma yarışına giriyor. Bu esnada çok gürültü yaptıklarını belirten mahalle sakinleri bu soruna bir çare bulunmasını istediler.
Kendilerinin geçici bir çözüm olarak polisi aradıklarını ve yardım istediklerini açıklayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ancak polisin çoğu kere olayları önlemede yetersiz kaldığını çünkü Suriyelilerin polise de tepki gösterdiğini aktardılar.
Soruna kalıcı çözüm isteyen vatandaşlar, yetkili birimlerin ya merkezi başka bölgeye taşımalarını veya Suriyelilerin iş ve işlemlerinde disipline edilmelerini istediler.
Fotoğraflarda Narlıca Mahallesi’nde faaliyet gösteren Hatay İl Göç İdaresi binası ve bina önünde işlerini yaptırmak isteyen Suriyeliler görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube