Prestij Caddesi böyle mi kalacak?

SABAHATTİN ATASOY

Bir zamanlar Antakya’nın en prestijli caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi, çift yönlü trafiğe kapatıldıktan sonra her geçen gün önemini biraz daha yitirmeye başladı. Yıllar sonra, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından yeniden çift yönlü trafiğe açılacağı bilgisi paylaşılan cadde için açıklanan ilk projenin trafik tıkanıklığına neden olacağı gerekçesiyle revize edileceği ifade edilmişti. Aradan aylar geçmesine rağmen cadde de yapılması planlan projenin akıbetine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmaması başta cadde esnafı olmak üzere vatandaşları düşündürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından cadde üzerinde gerçekleştirilen içme suyu yenileme çalışmaların ardından caddenin tabiri caizse köstebek yuvasına döndüğünü savunan cadde esnafı, “Prestij Caddesi böyle mi kalacak? Hani çift yön yapılacaktı. Proje nerede? Çalışmalar ne zaman başlayacak. Çift yön projesi hayata geçirilene kadar caddenin her tarafı delik deşik mi kalacak?” diye sorarak yetkili isimlerden açıklama beklediklerini aktarıyorlar.

ASIL SORUN PARA MI?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde neredeyse her oturumda gündeme gelerek meclis içinde tartışmalara neden olan borçlanma yetkisine atıfta bulunan vatandaşlar, “HBB yönetimi borçlanma yetkisi çıkmazsa altyapı durur şeklinde demeçler veriyor. Talep edilen 250 milyon yerine 10 milyonluk bir borçlanma yetkisi verildiği biliyoruz. Bunun üzerine ‘10 milyon Atatürk Caddesi’ne bile yetmez”  şeklinde açıklamalar yapıldı. Esnaf caddenin çift yön olmasını beklerken şimdi ise her tarafı dağılmış kaldırımların akıbetini merak ediyor” diyerek düşüncelerini paylaştılar. Caddenin yeniden çift yönlü trafiğe açılması aşamasında proje oluşturmanın pek fazla bir zaman almayacağını dile getiren vatandaşlar, bu gecikmenin maddi kaynak olmayışı nedeniyle gerçekleştiğini ileri sürerek kentteki tüm sorunların çözümü için yetkilileri sorumluluk duygusu ile hareket etmeye davet ettiklerini ifade ettiler ve “Herkesin önceliği Hatay’a hizmet olmalıdır” değerlendirmesinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube