Rektörlüğe yeniden atanan Kaya, teşekkür etti

HABER MERKEZİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Hasan Kaya, bir teşekkür mesajı yayınladı:

Prof. Dr. Hasan Kaya, mesajında, “Yüksek Öğretim Kurulu’nun teveccühü, Cumhurbaşkanımızın takdir ve onayları sonucu ikinci defa Hatay MKÜRektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu bir kez daha yaşamaktayım.

Dört yıllık rektörlük görevim süresince, üniversitemizin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında iyi bir konuma getirmek amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalar, öğretim üyelerimizin, çalışanlarımızın ve kamuoyunun takdirini kazanmıştır.

Asla vazgeçemeyeceğimiz hedefimiz, bilim insanlarımızın akademik özgürlüklerinin teminat altına alındığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, bilimin ışığında yetişerek yarınları şekillendiren mezunlar üreten bir dünya üniversitesi oluşturmaktır.

Beni bu göreve layık görüp desteklerini esirgemeyen Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve bana bu görevi yeniden tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube