Sadece Defne’de 8 bin 500 kişi iş bekliyor!

ALİ YOLCU

Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’nun sorularını yanıtlayan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman önümüzdeki Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler için yeniden aday olacağının altın net cümlelerle çizdi.

Başkan İbrahim Yaman, “Ali Yolcu’nun önümüzdeki seçimlerde “Yeniden aday mısınız? Yoksa ben mesleğime geri döneceğim mi diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna “Ben aday olduğumu daha önce de açıklamıştım. Adayım. Halkta bir karşılığım olmadığını bilsem kesinlikle aday olmam. Allah’a şükür hiç kimse hırsızlık yaptılar, yolsuzluk yaptılar demiyor. Denen şu; yollar çukurlu, kaldırımlar parkesiz. Bu sorunların da birçoğu bizimle ilgili değil. Büyükşehirle ilgilidir. Başladığımız hizmetleri bitirmek için Belediye Başkanlığına yeniden adayım” dedi.

HRT de Demokrasi Bulvarının konuğu olan İbrahim Yaman, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra diğer kurumların Defne ilçesindeki altyapı çalışmaları nedeniyle üst yapı çalışmalarına geçemediklerini ancak bugünden itibaren artık üst yapı çalışmalarına başlanacağını da söyledi.

İŞSİZLİK HAD SAFHADA

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman bir başka soruya yönelik ise Defne Belediyesine müracaat edip de iş bekleyen kişi sayısının 8 bin 500 kişi olduğunu söyledi.

Bu sayının büyük bir bölümünün üniversite mezunu olduğunu hatırlatan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Sadece bu tablo bile işsizliğin hangi noktada olduğunu ortaya koyuyor. Düşünün bu müracaat Defne Belediyesine yapılmış. Hemen her ilçe belediyesi aynı durumda. En çok üzüldüğüm konu ise üniversite mezunu kişiler bin 600 lira asgari ücretle çalışmaya hazır” dedi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ta Hatay Büyükşehir Belediyesinden iş talep edenlerin sayısının 90 bine dayandığını aktarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube