Sadece Suriyeli değil, kim olursa olsun herkese yardım edeceğiz

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Suriye’deki iç savaş nedeniyle göçten etkilenen kentlerin altyapı projelerine finans sağlayarak destek veren Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyetini ağırladı.

HATSU Genel Müdürlüğü’nde JICA Türk Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro ve Başkan Yardımcısı Iıyama Masaki ile bir araya gelen Genel Müdür Çaparali, Türkler ve Japonlar arasında dostluğun arttığına dikkat çekerek, JICA’nın katkılarıyla yapılan altyapı yatırımlarına değindi.

Suriyeli mültecilerle birlikte 2 milyona yakın bir nüfusa sahip olduklarına vurgu yapan Çaparali, Hatay’ın yeni Büyükşehir olduğunu ve Hatay’ın çoğu noktasında altyapı eksikliği olduğuna dikkat çekerek, Bu eksikliği tamamlamak için önemli yatırımlar yaptıklarını ve tamamlama hedefiyle çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Hatay’daki tüm vatandaşların yaşamlarını sağlıklı şekilde yürütmesi için mücadele ettiklerini ifade eden Çaparali, “Sadece Suriyeli değil, kim olursa olsun zorda kalan herkese yardım edeceğiz ve görevimizi yerine getireceğiz. Ayrıca, bu hizmetleri yapmamıza destek olan JICA heyetine teşekkür ediyorum” dedi.

Kısa bir konuşma yapan JICA Türk Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro ise, insan ve sağlık odaklı yapılan projelere katkı sağladıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, Suriye’deki iç savaş nedeniyle yaşanan göçten oldukça etkilenen Hatay’a zor şartlara rağmen hizmet eden HATSU’nun yaptıklarının takdire değer olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube