Şahin: Andımızdan bazıları niye rahatsızlık duyuyor!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, okullarda andımızın yeniden okutulmasına dair Danıştay’ın kararı hakkında gazetecilere açıklama yaptı.

Şahin, yaptığı konuşmada, “Danıştay’ın ‘Andımızın’ yeniden okutulması kararına karşı bazı kesimlerin hazımsızlık gösterdiğine hep birlikte şahit olmaktayız. ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünden rahatsızlık duyan bu anlayışın, milli bir meselede ortaya koyduğu bu yaklaşımı esefle kınıyoruz.

Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak okullarımızda yıllardır okutulurken daha sonra kaldırılması kararı alınan Andımızın yeniden her sabah okunacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.

Yargı kararının uygulanması noktasında MEB’i duyarlı olmaya davet ediyoruz. Kamu çalışanlarını milli andımızın okutulmasından bile rahatsızlık duyan Malum-Sen anlayışı karşısında uyarıyor, tercihlerini bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.

Bu sendika “Türküm, doğruyum, çalışkanım, varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene?” dizelerinin neresinden rahatsızlık duymaktadır? Varlığını bu aziz millete armağan etmekten imtina edenlerin, bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duymayı ayrımcılık sayanların yerliliği de, milliliği de tartışmaya açıktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve bu ülkede yaşamaktan gurur duyan herkesin yargının verdiği bu karara saygı duymasını bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube