Şahin: Asgari ücretlilere vicdanım sızlıyor!

VEYSEL SAVAŞ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’ya konuştu.

HRT Demokrasi Bulvarı programında konuşan Suzan Şahin, Ali Yolcu’nun ‘Milletvekili olarak aldığınız maaşla asgari ücreti kıyasladığınızda ne görüyorsunuz?’ Şeklinde ki soruya çarpıcı cümlelerle yanıt verdi.

Suzan Şahin; “Milletvekilleri 20 bin lira maaş alıyoruz. İşsizleri veya asgari ücret altında ki rakamlarla çalışan insanları, işsizleri düşündüğüm de vicdanım sızlıyor. Çok üzülüyorum. Elimizden de bir şey gelmiyor. Biz gerekenleri halkımızın da bildiği üzere yapıyoruz. Ancak bizi dinlemeyen daha doğrusu kimseyi dinlemeyen bir iktidar var” dedi.

ALDIĞIM MAAŞIN 5 KATINI HARCIYORUM!

Şahin kendisinin milletvekilliği boyunca maaşının bir tek kuruşunu harcamadığını tam tersine maaşının 5 katını ihtiyaç sahiplerine harcadığının altını çizerek, “Bir elin verdiğini diğer el bilmeyecek. Ben bu ilke ile yetiştirildiğim için çıkıp anlatmıyorum. Şimdi de siz sormasanız yine de söylemezdim. 30 Yıllık Avukatım. Köklü ve varlıklı bir aileden geliyorum. Kendi imkânlarımla yardımcı olduğum çok kişi var. İnanın maaşımın bugüne kadar bir kuruşuna dahi dokunmadım. Tam aksine 3, 5 katını harcıyorum” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube