Şahin: Dağ fare doğurmuştur!

ÖZKAN BAKKAYLI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planı hakkında açıklama yaptı.

Şahin, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, hazırlanan planda yeni hizmetlere yer verilirken, bu hizmetleri devlet adına gerçekleştirecek sağlık çalışanlarına yönelik bir düzenleme olmamasının ise hayal kırıklığı yarattığını ileri sürdü.
Döner sermaye gelirlerinin yok olduğunu savunan Şahin, “Döner sermaye sistemin her açıdan düzeltilmesi zaruret haline gelmiştir. Sözleşmeli personele kadro verilmesi hem mağduriyetlerin giderilmesi, hem de kamuda tek tip kadrolu istihdamın hakım olması için elzemdir. Tüm bunlar görüldüğü gibi acil ve çalışanların uzun zamandır beklediği düzenlemelerdir. Dolayısıyla hızlandırılmış bir icraat sisteminin tarif eden 100 Günlük eylem planlarının içerisinde mutlaka yer almalıydılar. Ne yazık ki ikinci 100 günlük eylem planında da ısrarla sağlık çalışanlarının kapsam dışında tutulması yanlıştır. Bu planda resmen dağ fare doğurmuştur. Çalışanları yok sayan bir plandır.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube