Şahin: Performans değerlendirmesinden vazgeçilmeli!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, gündeme dair açıklamasında; Kamuda performans değerlendirme sisteminden vazgeçilmesi, verimliliğin liyakatli yöneticilerle sağlanması ve su sisteme göre verimli bir çalışmanın olmayacağını savundu.

Şahin, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Vergi dilimleri meselesi yine çalışanların belini büken diğer bir başlıktır. Enflasyonla yaşanan kayıp vergi yükü ile iyice artmaktadır. Bu konu da yine tekrar değerlendirilmelidir. Daha önceki Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantılarında alınan kararlar görüşülmeli.   Ekonomik gelişmeler karşısında eriyen memur maaşlarının telafisi için ek zam yapılmalı
Hükümetin ve diğer siyasi partilerin seçim vaadi olan Ek Gösterge konusu, tüm kamu görevlilerini kapsayacak ve aksaklıkları giderecek şekilde genişletilerek bir an önce ele alınmalı. Memurlara yapılan bütün ek ödemeler emekli maaşı hesaplamasına esas alınmalı, emeklilere de sosyal yardım ödemesi yapılmalı, ek göstergeye bağlı olarak belirlenen özel hizmet tazminatı yansıtma oranları yükseltilerek emekli maaşları artırılmalı. Tüm geçici, vekil ve sözleşmeli personel ile memur işi yapan kamu işçileri kadroya geçirilmeli. Kamuda performans değerlendirme sisteminden vazgeçilmeli, verimlilik liyakatli yöneticilerle sağlanmalı. Bütün sosyal yardımlar yeniden düzenlenmeli ve yeni sosyal ödemelerle sosyal devlet ilkesinin gerçek anlamda hayat bulmasının sağlanmalı. Sendika üyesi kamu görevlilerine ödenmekte olan toplu sözleşme ikramiyesi tutarı artırılmalı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube