Şahin: Sağlıkta şiddet böyle caydırıcı olmaz!

VEYSEL SAVAŞ

Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, TBMM’de görüşülen torba yasadaki şiddete yönelik madde hakkında açıklama yaptı.

Şahin, gazetecilere yaptığı konuşmada, “Türk Sağlık Sen olarak sağlıkta şiddet sorununun çözüme kavuşması adına çalışmalar yapıp birçok platformda çözüm önerilerimizi dile getirmiştik. Özellikle çözüm için yasal değişikliklerin vakit kaybetmeden düzenlenmesini defalarca ifade etmiştik. Ambulansların kurşunlandığı, doktorların bıçaklandığı, sağlık çalışanlarının darp edildiği, hastanelerin gruplar halinde basıldığı ve amirlerin sürekli olarak mobbingi arttırdığı şiddet ile kararlı ve caydırıcı tedbirler ile mücadele edilebilir.

Türk Sağlık Sen olarak şiddet uygulayanların tutuklu yargılanmasını talep etmemize karşılık ilgili değişiklikte şiddet uygulayanın yalnızca savcılığa sevk edilmesi eklenmiştir. Bu durum ise şiddeti çözüm yöntemi olarak benimseyen ve sağlık çalışanını darp ederek işinin görüleceğini düşünen hastalıklı zihniyet için caydırıcı olmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube