Şahutoğlu: Emekliler iktidarların kaderini belirleyebilir!

ÖZKAN BAKKAYLI

İskenderun’da toplumun tüm kesimleriyle buluşma turunu sürdüren Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İSDEMİR Emekliler Derneği’ni ziyaret ederek üyeleriyle bir araya geldi.

Dernek Lokalinde CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu’nu konuk eden İSDEMİR Emekliler Derneği Başkanı Nurullah Er, İskenderun Özel Palmiye Hastanesi’nin aynı zamanda başhekimi olan belediye başkan aday adayı Şahutoğlu’nun herkesin tanıdığını belirterek “Kendileriyle daha önce görüştüğümüzde, emeklilerin poliklinik muayeneleri ile diğer tedavilerde indirim uygulayan bir protokol imzalamıştık. Biz emekliler olarak bundan sonra en çok doktorlara ihtiyacımız var. Bu arada biz emeklilerin tüm sorunları artık siyasetçilerin iki dudakları arasında, tüm ücretlerimiz. Toplu sözleşmemiz yok, sendikamız, grevimiz, herhangi bir şeyimiz yok! Onların yılbaşında ve her altı ayda bir bize verecekleri zamları neyse ona bakıyoruz” diye konuştu.

İsdemir Emekliler Derneği’ni kendisine çok yakın hissettiğini, adaylık çalışmaları sırasında bu üçüncü ziyareti olduğunu anımsatan CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu “Hakikaten içinde bulunduğumuz atmosfer içerisinde sıkıntısı olmayan hiçbir katman yok. Sıcak karşılamanız, misafirperverliğiniz ve samimiyetiniz için de hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye genelinde 12-13 milyona yakın bir emekli kitlesinin olduğuna işaret eden CHP’li Dr. Şahutoğlu şunları söyledi: “Aslında bu kitlenin varlığı, siyasi iktidarların kaderlerini tek başına belirleyebilecek bir güce sahip olduğunu söylemem lazım. Türkiye’de siyaset öyle bir şey ki, sadece emeklilerin değil, soluduğumuz havanın hijyenine, içtiğimiz suyun temizliğine, çocuklarımızın eğitimine, altığımız sağlık sektörünün kalitesine, yedeğimiz meyvenin, bindiğimiz aracın, yürüdüğümüz yolun, kısacası sosyal hayatın her alanında bizim karşılaştığımız her sorunla ilgilenen, çok geniş yelpazede hizmet alanını ilgilendiriyor siyaset. Bu siyasetin en önemli sacayaklarından bir tanesinin de yerel yönetimler olduğunu söyleyebilirim.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube