Saman mevsimi bir kez daha tehlike saçıyor!

ALİ YOLCU

Saman yüklü araçların Antakya ve Defne ilçelerinde turları başladı. Arkası açık araçlarla hiçbir güvenlik önlemi almadan yapılan taşımacılık önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda ciddi sorunlar oluşturacağa benziyor.

Normal koşularda arkası açık araçlarla yük taşınacağı zaman yükün üstünün mutlaka çadırlarla örtülmesi gerektiğini hatırlatan vatandaşlar, bu işlem yapılmadığı gibi aynı zamanda havalı yüklerle taşımacılık yapıldığını söylediler.

Haber ekibimizin yaşanan sorunu yerinde görüntülemek üzere çıktığı yollarda gerçekten de sıra dışı manzaralara şahit oldu.

Tonlarca ağırlıkta ki Saman yüklü araçların E-5 karayolu üzerindeki seyrini dakikalarca gözlemleyen ekibimiz, araçların çadır kullanmadıkları gibi yüklerini kasalarının neredeyse iki kat boyuna kadar yükselttiklerini gözlemledi.

Yolculuklarını herkesin gözü önünde sürdüren bu araçlara ise her nedense polisten herhangi bir müdahale gelmiyor.

VATANDAŞLAR ŞAŞIRDI

Bunun üzerine şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar ise güvenlik birimlerinin önünden geçip giden araçlara neden müdahale edilmediğine anlam veremediklerini söylediler.

Vatandaşlar, “Saman mevsiminde arkası açık araçlar tıka basa saman doldurarak metrelerce yükseklikte yük yapıyorlar. Araçlar yolda seyir halinde iken rüzgârında etkisiyle bir sağa bir sola yalpalayarak ilerliyorlar. Büyük tehlike yaratıyorlar. Önlem alınmasını istiyoruz” dediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube