Samandağ AK Partili mi, HADO’yu oraya götür!

ALİ YOLCU

AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın HADO Projesi için İskenderun Belediyesini suçlamasını sert bir dille eleştirdi.

Lütfü Savaş’ın yaşama geçiremediği HADO projesi için sürekli olarak bahaneler ürettiğini anlatan İbrahim Güler, “Madem AK Partili İskenderun Belediyesi HADO projesi için sana engel çıkarıyor, o halde git Samandağ’da yap. Orada niye yapmıyorsun. Orası da mı AK partili Belediye?” şeklinde çıkıştı.

Hatay’da her kesimin Lütfü Savaş’tan şikâyetçi olduğunu söyleyen İbrahim Güler şöyle devam etti: “Hatay’ın yollarına bakın, altyapısına, su sorununa bakın Allah aşkına tamam olan bir şeyi var mı? Defalarca borçlanma yetkisi verdik. Hiçbirini doğru kullandığını görmedik. Bize proje ile gelsinler. Bugüne kadar projesini getirdiği her borçlanma yetkisine onay verdik. Onları anlatmıyor. Millete gidiyor bana borçlanma yetkisi vermedikleri için yol yapamıyorum diyor. Belediye zaten haddinden fazla borçlu”

Halkın talep ettiği HBB yönetimini Mart seçimlerinde alacaklarını belirten AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, “Gittiğimiz her yerde insanlar bize kurtarın bizi diyorlar. Egosu tavan yapmış bir Belediye Başkanından söz ediyoruz. Her şeyi ben bilirim havasında. Ancak Mart ayında bu bitecek. AK Parti açık ara seçimi kazanıp Hatay’a hizmet edecek” dedi.

ADAYLIK TEVDİ EDİLİRSE..

2019 Mart seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediyesi için aday olup olmayacağı şeklindeki soruya da yanıt veren AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, “Ben bugüne kadar hiçbir yerde ve hiç kimseye aday olacağımı söylemedim. Teşkilattaki arkadaşlar ve milletimiz sağ olsunlar bizi bu göreve layık görüyor. Ancak Ben il başkanıyım ve il başkanlığı görevimi en iyi şekilde yerine getirmek istiyorum. Başka da bir düşüncem yok. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Merkezimiz bize böyle bir görev tevdi ederse elbette görevden kaçmayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube