Samandağ’da ‘Ahmaklar Diyarı’ sahnelendi

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu, Samandağ’da ‘Ahmaklar Diyarı’ adlı oyunu sergiledi.

Samandağ Belediyesi yeni çarşı gösteri salonunda Yusuf Recepoğlu’nun yazıp yönettiği ”Ahmaklar Diyarı” adlı oyun büyük bir katılımla sahnelendi. Oyun öncesi bir konuşma yapan Hatay Yenigün Tiyatro Topluluğu Yönetmeni Yusuf Recepoğlu, şunları söyledi:

“Tiyatro rüyalar gibi, ürünüdür yaşamın, geçmiş yaşantılarımızın özeti ve gelecek yaşantılarımızın provasıdır. Çocuklarımız geleceğimizdir ve her çocuk bir sanat denizinde yüzmeli. Bu denizin içinde tiyatro, müzik, resim, bale gibi sanat dalları mevcut. Sanattan korkmayalım, bilhassa tiyatro ve oyunculuk denildiğinde her insan kendi iç dünyasında, kendini oynama isteği doğar. Zira sanat denizinde yüzen her insan düşüncesini, davranışlarını ve ruhunu disipline edebilir.”

Tiyatro gösterisinin yanı sıra Heysem Bostancı yönetiminde, Heysem Müzik Merkezi bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Seyircilerinde büyük bir coşkuyla eşlik ettiği unutulmaz bir müzik ziyafeti sundular.

Aynı zamanda oyuncular unutulmaz bir şiir demeti sundu. Yusuf Recepoğlu’nun yazmış olduğu ”Tiyatro ve Yaşam”, Ozan Telli’nin yazmış olduğu ”Süveydiye” ve Ali Esmeray’ın yazmış olduğu ” Dünyayı Sevgi Kurtaracak” adlı şiirler oyuncular tarafından okunup, dramatize edildi.

Oyunda sahne alan oyuncuların isimleri şöyle:  Mehmet Kayıkçı, Eylül Kanatlı, Zehra Baltac, Yılmaz Baltacı, Mehmet Ali Barutçu, Zeynep Kanatlı, Dilan Süral, Ali Bahçe, Asi Yılmaz, Halil İbrahim Yoğun, Asya Yılmaz, Ali Baltacı, Aslı Yılmaz.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube