Samandağ’da eğitim seminerine yoğun ilgi!

HABER MERKEZİ

Samandağ Belediyesi personelini eğitme konusunda büyük özen gösteriyor. Diğer ilçe Belediyelerinin aksine Personellerini uzman isimlerle buluşturarak her alanda eğitmeye çalışan belediyeye teşekkür eden vatandaşlar “belediyeye geldiğimizde işimiz ne olursa olsun bilgili personel tarafından karşılanarak işimizin çözülmesini istiyoruz. Bu nedenle bu seminerler faydalıdır” dediler.

Son alarak Maliye Müfettişi Mustafa Bal tarafından verilen seminere hatırlanacağı üzere

Samandağ Belediyesi bünyesinde bulunan personeller ve mahalle muhtarları da katılım göstermiş ve eğitim seminerinde çalışma prensipleri üzerinde durulmuştu.

O Seminerde konuşan Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz Mustafa Bal’dan övgüyle söz ederek “Bu konuda gerçekten büyük bir tecrübeye sahip. Bizim de bu konuda eksiğimiz olduğunu düşünüyoruz. Fakat Toplumda görev ve yetkilerin ya da kimin hangi konuda sorumlu olduğunun tam olarak bilinmemesinden dolayı haksız eleştirilere maruz kalıyoruz. Bugün bu semineri düzenlememizin temel amacı, bu sorumlulukların kimin bünyesinde olduğunu açık ve net bir şekilde anlatmaktır. Muhtar arkadaşların görev ve yetkileri nedir sorumlulukları nedir onun da açıklamasını istedik. Bir de bizim daire müdürlerimize memurlarımıza yetki ve sorumlulukları nedir, nasıl hareket etmeleri gerekiyor diğer kurum ve kuruluşlarla diyalogun nasıl gerçekleştirmesi gerekiyor, hakkı nedir, hukuku nedir bunları dinleyeceğiz.” dedi.

EN BÜYÜK TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR

Samandağ ilçesiyle ilgili açıklamalarına devam eden Refik Eryılmaz, “Sizden bir takım taleplerimiz ricalarımız olacak. Biz seçildiğimiz günden bugüne kadar bütün araçlarımızla bütün personelimizle mahalle aralarından sokaklardan moloz toplamaya çalışıyoruz. Çalı çırpı toplamaya çalışıyoruz ve Samandağ’ın bu kadar çok kirli olması beni rahatsız ediyor. Ben, her mahalleye girdiğimde, sokağa girdiğimde emin olun moralim bozuluyor ve huzursuz oluyorum. 3 aydır aralıksız temizlememize rağmen Samandağ çok kirli görünüyor. Benim sloganım şu “En Büyük Temizlik Kirletmemektir”. Eğer temiz bir ilçede yaşamak, rahat olmak, huzurlu olmak istiyorsak çevremizi temiz tutacağız.  Samandağ’ı çok temiz bir Samandağ’a çevirebiliriz, hem de bir haftada. 1 haftada Samandağ’ın kendisini değiştirebiliriz. Pırıl pırıl tertemiz bir Samandağ yaratabiliriz. Çok basit bir şekilde ve hiçbir masraf yapmadan, hiç kimseyi yormadan bunu gerçekleştirebiliriz. Bunun yolu şudur;  herkes evinin, bahçesinin ve iş yerinin önünü temizleyecek, bu kadar basit. Bunu yapabilirsek tertemiz, pırıl pırıl bir Samandağ yaratabiliriz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube