Sanayi esnafı da TEŞVİK istedi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Son 7 yıldan bu yana işsizliğin artış göstererek devam ettiği Antakya Küçük Sanayi Sitesinde esnaf top atmak üzere. Geride bıraktığımız 2011 yılından bu yana ciddi bir işsizlik oranı ile boğuştuklarını aktaran Antakya Küçük Sanayi Sitesi esnafı ancak 2018 yılının onlar için en kötü yıl olarak kayıtlara geçtiğini söylediler.

Kepenk kapatma safhasına girdiklerini belirten sanayi esnafı zaten birçok arkadaşlarının artık iş yapmadığını ve dükkânını açmadığını belirttiler.

İşsizliğin bu şekilde devam etmesi halinde 2019 yılının sanayi için kara bir yıl olacağına dikkat çeken Antakya Küçük Sanayi Sitesi esnafı, “Ne yapacağımızı şaşardık. Birçoğumuz kirasını, Bağ-Kur primlerini dahi ödeyemiyor. Çoğumuz işçi kadrosunda azalmaya gittik. Ancak bu da artık kurtarmıyor. Tamamen kepenk kapatacağız” tepkisinde bulundular.

Devlet ilgili birimlerinin Hatay ili için özel bir teşvik paketi hazırlamasını isteyen esnaf, “Hatay ili özel bir ildir. 2011 yılından bu yana komşu ülke Suriye’de olup bitenlerden dolayı en çok etkilenen iller arasında yer almaktadır. Diğer illere göre biz çok daha büyük zararlar gördük. Zararlarımızın telafisi için ayrıca destek istiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube