Sanayi esnafının yol işkencesi sürüyor!

ALİ YOLCU

Antakya Küçük Sanayi Sitesi esnafının yol sorunu tüm hızıyla sürüyor. Bazı caddelerin yetkili birimler tarafından asfaltlandığını veya parke taş ile kaplandığını hatırlatan esnaf ancak yolların büyük bir bölümünün ise olduğu gibi bırakıldığını söylediler.

Resmi kurum ve kuruluşların kazı yaptıktan sonra kazılan yerleri toprakla örtüp öylece bıraktıklarını aktaran Sanayi esnafı, “Biz de vergi ödüyoruz ve biz de çok zor şartlar altında çalışıyoruz. Ancak bugüne kadar ne ilgili Belediyeler ne de diğer resmi kurumlar bizlere göstermesi gereken ihtimamı göstermemiştir” dediler.

Sanayi esnafının sadece yol değil aynı zamanda kirlilik ve elektrik sıkıntısı bulunduğunu da hatırlatan sanayi esnafı bir kez daha yetkili birimlere seslenerek sorunlarına çözüm istediler.

HATSU KAZDI

Antakya-İskenderun karayolu üzerinden 500 konutlar boyunca uzanarak Sanayiye giriş sağlayan yolu örnek olarak gösteren sanayi esnafı yolun aylar önce HATSU tarafından kazılarak altyapı yapıldığını ancak o günden bu yana yolun kazılmış halde bırakıldığını söylediler.

Esnaf, “Yol çakıl taşlarıyla dolu araçlar buradan geçerken tekerlekleri altında kalan çakılları işyeri camlarımıza fırlatıyorlar. Ayrıca önümüz Kış mevsimi yağışlı havada bu caddeden artık geçilmez. Yetkili birimler gelsinler ve derdimize çare bulsunlar” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube