‘Sandıkları bir an bile bırakmak yok!’

ÖZKAN BAKKAYLI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zamanda CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş parti sandık görevlilerine verilen eğitim semineri öncesinde yaptığı konuşmada seçim güvenliği ile ilgili önemli cümlelere imza attı.

Sandık görevlilerine seslenen Lütfü Savaş, “31 Mart günü sandık başından kesinlikle ayrılmayın. Sigara molası bile yok. O gün oruç tutacaksanız. Öğlen yemeğiniz gelecek. Onu da sandık başında yiyeceksiniz” şeklinde seslendi.

2014 yerel seçimlerini hatırlatarak seçim güvenliğinin sahip olduğu hassasiyeti anlatmaya devam eden Lütfü Savaş konuşması sırasında telaffuz ettiği Arapça cümle ile de salonu kahkahalara boğdu.

Başkan Savaş 2014 seçimlerinde rakibi Sadullah Ergin’i hatırlatarak, “O gün sandıklar açıldığı ilk dakikalarda rakibimiz yüzde 65 ile başlamış sonra yüzde 40 ile bitirmişti. Amaçları ise ‘Seçimi açık ara aldık. Beklemenize gerek yok. Seçim gitti’ Algısı yaratarak ‘Ruh El Beyt’ (Eve gidin) yapmaktı. Ama başaramadılar. Bu seçimde de başaramayacaklar. O gün saniye bile olsa sandıkları bırakmamanızı rica ediyorum” dedi.

Seçim başlar başlamaz herkesin sandıkları başında olmasını isteyen Başkan Savaş şöyle devam etti: “Kardeşine sarıl, sevgiline sarıl, eşine sarıl, babana sarıl, annene sarıl, polisine sarıl, orduna sarıl, bayrağına sarıl. Her şeye sarıl ancak 31 Mart günü finalde eğer sandığa sarılmazsan tüm sarılmalarımız boşa gider. O gün sandıkların üzerine oturun. Tutanağı almadan oradan sakın ayrılmayın. Tutanağın fotoğrafını çek, teslim et sonra köprübaşına koş. Orada kutlama var. Bunu hassasiyetle yapın çünkü 1 milyon kişinin oyu size emanet” dedi.

YAPMAZLAR AMA

Konuşmasının bir bölümünde AK Parti temelinde Cumhur ittifakını kastederek konuşmasını sürdüren Lütfü Savaş, “Gerçi o arkadaşlar yanlışlık yapmazlar, hırsızlık hiç yapmazlar ama onlar ola ki hata yapmasınlar diye siz gözünüzü dört açın. Hata yapmalarına izin vermeyelim” diyerek bir kez daha salonu kahkahaya boğdu.

2014 BŞB seçimlerini CHP’nin 4 bin küsur oy ile kazandığını hatırlatan Lütfü Savaş, “Her sandıkta sadece 2 oyumuz kaybolsa sandıkların toplamında bu 7000 bin oy yapar. Bunu aklınızdan çıkarmayın” diye de sıkı sıkıya tembih etti.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube